-
Celem Konkursu na Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie PUK jest promocja samodzielnego projektowania i budowy urządzeń elektronicznych, przydatnych w praktyce radioamatora i krótkofalowca oraz propagowanie idei pracy zespołowej, samokształcenia i rozwijania zainteresowań technicznych.
-
Konkurs jest organizowany przez zespół Zjazdu Technicznego Krótkofalowców SP.
-
Uczestnikiem Konkursu może być Konstruktor lub Zespół Konstruktorów, zarówno polski, jak i zagraniczny, który zgłosi swój udział do organizatora, dostarczy kompletny opis (dokumentację) oraz przedstawi pracę konkursową na wystawie konkursowej PUK podczas Zjazdu Technicznego Krótkofalowców w Burzeninie.
-
Prace konkursowe mogą być zgłaszane w następujących kategoriach: A - urządzenia odbiorcze (RX), nadawcze (TX) lub nadawczo-odbiorcze (TRX) B - anteny i urządzenia antenowe (przełączniki, tunery) C - inne (urządzenia pomiarowe, bloki funkcjonalne) D - urządzenia odwzorowywane na podstawie dostępnych powszechnie opisów E - oprogramowanie
-
Można zgłosić dowolną liczbę prac w każdej kategorii.
-
Zgłoszenia dokonuje się poprzez wysłanie maila na adres: puk@zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl.
-
Razem ze zgłoszeniem należy obowiązkowo dostarczyć streszczenie dokumentacji urządzenia (co najmniej: opis, schemat, fotografie).
-
Termin składania zgłoszeń: do 1 września 2024.
-
Urządzenia zgłaszane w kategoriach A, B, C, E muszą zawierać oryginalne rozwiązania projektowe zgłaszającego.
-
Kod źródłowy w pracach zgłaszanych w kategorii E, musi być własnością intelektualną zgłaszającego.
-
Pełną dokumentację w wersji elektronicznej należy dostarczyć w terminie do 1 września 2024, natomiast prace konkursowe - przed oficjalnym otwarciem Zjazdu Technicznego Krótkofalowców SP.
-
Oceny i wyboru najlepszych prac dokona Komisja powołana przez organizatorów Konkursu.Członkowie Komisji nie mogą być uczestnikami Konkursu.
- Prace w kategoriach A, B, C, E będą oceniane wg następujących kryteriów:
- oryginalności opracowania, poprawności i elegancji rozwiązań konstrukcyjnych
- kompletności i jakości dokumentacji oraz otwartości kodu
- bezpieczeństwa zastosowanych rozwiązań
- prezentacji projektu
- Prace w kategorii D będą oceniane wg następujących kryteriów:
- poprawności montażu i uruchomienia
- estetyki wykonania
- stopnia skomplikowania
- prezentacji projektu
-
W przypadku każdego z kryteriów projekty zostaną ocenione przez komisję od najgorszego do najlepszego i kolejno zostaną przyznane punkty od 1 do N, gdzie N jest liczbą zgłoszonych projektów.
-
Wynikiem końcowym jest suma punktów uzyskanych za projekt.
-
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy i upominki. Projekty, które zajęły czołowe miejsca również nagrody w miarę możliwości organizatora.
-
Dodatkową nagrodę będzie można uzyskać od “publiczności” Zjazdu, gdzie każdy uczestnijk zjazdu będzie dysponowal jedną karta do głosowania na której będzie musial zagłosować na jeden z projektów.
-
W każdej kategorii zostanie przyznana osobna nagroda w podkategorii ROOKIE, przyznawana dla uczestnika poniżej 18 roku życia.
- Wszystkie prace konkursowe będą przedstawione na stronie internetowej Zjazdu Technicznego Krótkofalowców. Wybrane prace mogą być opisane na łamach miesięcznika “Świat Radio”.